ویکی پرسش


انتشار ویدئو تکان‌دهنده از قتل نوجوان عراقی به خاطر چهره زنانه

قتل‌ها و ترورها در عراق، به نظر متوقف‌ناشدنی هستند. با این حال آخرین قتل که وحشتناک و شگفت‌آور بود، مربوط به پسر نوجوان ۱۴ ساله‌ای بود که ظاهری «زنانه» داشت.

به گزارش شفقنا از البوابه، محمد المطیری، یک نوجوان ۱۴ ساله عراقی بود که به طرز وحشیانه‌ای در خیابان کشته شده، و از این جنایت توسط قاتلان، فیلم‌برداری شده هست. این فیلم به سرعت در حال گسترش در شبکه‌های اجتماعی هست. در این فیلم مقتول دیده می‌شود که روی زمین افتاده و خونریزی شدیدی دارد، اما قادر به حرکت نیست.

انتشار ویدئو تکان‌دهنده از قتل نوجوان عراقی به خاطر چهره زنانه

صدای قاتل در این ویدیو می‌آید که از پسربچه می‌پرسد «اسمت چیست؟ خانه‌ات کجهست؟» محمد نیز با گریه می‌گوید که مرا به بیمارستان ببرید و مادرم را خبر کنید. در بخشی از فیلم، مقتول می‌گوید اینها چیست که از شکمم بیرون می‌آید؟ و قاتل پاسخ می‌دهد: «اینها روده‌هایت هست.»

این ویدیو به سرعت در فضای مجازی دست به دست شد و موجی از خشم و محکومیت در میان عراقی‌ها به راه انداخت. عراقی‌ها و سایر اعراب واکنش‌های تندی به این موضوع نشان داده‌اند.

یک کاربر در پیامی توئیتری نوشته هست: «کودکی که در سال ۲۰۰۳ متولد شده، شکنجه و کشته می‌شود و روده‌هایش را از شکمش بیرون می‌کشند، چون شبیه همجنس‌گراههست! شما داعشی هستید!»

انتشار ویدئو تکان‌دهنده از قتل نوجوان عراقی به خاطر چهره زنانه

محمد آخرین مقتول از قتل‌های زنجیره‌ای در عراق هست. هفته گذشته تارا فارس، یک مدل عراقی توسط عده‌ای ناشناخته، در خیابان‌های بغداد به ضرب گلوله کشته می‌شود. چند روز قبل از آن نیز سواد العلی یک فعال حقوق بشری عراقی در ماشینش در جنوب بصره به ضرب گلوله کشته شد.

درباره : ویکی